Interviu su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus grafikos rinkinių kuratorėmis

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) pristatė naują rubriką „5 klausimai rinkinio kuratoriui”. Šį kartą rubrikoje kalbinamos muziejaus grafikos rinkinių kuratorės.

LNDM rinkinyje saugoma per 58 tūkstančius grafikos eksponatų. Apie tai, kaip šis rinkinys yra formuojamas, kokie kūriniai jį sudaro ir apie jo ypatumus skaitykite LNDM Vaizduojamosios dailės skyriaus vadovės dailėtyrininkės-rinkinio kuratorės Reginos Urbonienės atsakymus. Juos rasite čia.

Tyrinėja kuratorė Rasa Adomaitienė, atsakinga už muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės grafikos rinkinį, papasakojo apie jį sudarančius XVI–XIX a. grafikos lakštus, Lietuvoje dirbusių ar lituanistine tematika kūrusių užsienio dailininkų raižinius ir šio rinkinio pasididžiavimą – Jono Kazimiero Vilčinskio, vienos iškiliausių XIX a. asmenybių – gydytojo, kolekcininko, meno mecenato, 1846–1881 m. išleistą „Vilniaus albumą“. Tyrinėtojos pasakojimą apie šiuos ir kitus grafikos darbus skaitykite čia.

Su muziejaus grafikos rinkiniais galite susipažinti ir pažiūrėję šį video įrašą.

Iliustracija: Mikalojus Flensburgietis. Vilniaus vaito Stanislovo Sabino portretas. 1590. Popierius, vario raižinys. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2020-04-24