Korėjos nacionalinio muziejaus kolekcija pasipildė naujomis suskaitmenintomis nuotraukomis

Besitęsiant karantinui Lietuvoje ir kitose šalyse, kviečiame iš arčiau susipažinti su Korėjos nacionaliniu muziejumi bei jo suskaitmenintais rinkiniais. Korėjos nacionalinis muziejus yra didžiausias muziejus Azijoje ir šeštas pagal dydį pasaulyje, saugantis daugiau nei 220 tūkst. eksponatų. Pagrindinis muziejaus tikslas – saugoti, pristatyti ir skleisti informaciją apie daugiau nei 5 tūkst. metų siekiančią Korėjos meno ir kultūros paveldo istoriją ne tik pačioje šalyje, bet ir pasaulyje. Be su Korėja susijusių eksponatų, muziejaus rinkiniuose taip pat saugomi ir lankytojams pristatomi eksponatai iš Kinijos, Japonijos, Pietryčių ir Centrinės Azijos. Muziejaus suskaitmenintą kolekciją galima apžiūrėti čia.

Praeitų metų pabaigoje muziejaus rinkinį papildė 38 tūkst. suskaitmenintų nuotraukų, darytų Japonijos kolonizacijos periodu (1910–1945). „Sausos plokštelės“ metodu (stiklo plokštelė padengiama želatinos bei sidabro bromido emulsija) padarytos nuotraukos fiksuoja kasdieninį žmonių gyvenimą, gamtą, architektūrą ir meną. Suskaitmenintas aukštos kokybės nuotraukas galima pamatyti čia.

Muziejus ir toliau sieks išlaikyti aukštą skaitmeninimo kokybę bei aktyviai pildys kolekciją, taip skatindamas akademinius tyrimus ir plačiosios visuomenės susidomėjimą.

Tekstas parengtas pagal Korėjos nacionalinio muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2020-03-30