Latvijos kultūros ištekliai virtualioje erdvėje

Latvijos muziejams bei kitoms kultūros institucijoms užsidarius iki balandžio 14 d., Latvijos nacionalinis dailės muziejus kviečia su muziejumi susipažinti per mobiliąją programėlę „Mākslas muzejs“, kurią galima rasti „GooglePlay“ ir „Appstore“ elektroninėse parduotuvėse. Programėlėje siūloma virtualiai apžiūrėti muziejaus pastatą, ekspozicijas, susipažinti su atskirais dailininkų darbais bei klausytis dailininkų ir kuratorių pasakojimų.

Kovo 18 d., minėdamas vieno žymiausių Latvijos dailininkų Janio Rozentalio gimtadienį, muziejus pasiūlė dar kartą iš arčiau susipažinti su jo kūryba atskiroje mobiliojo programėlėje „Janis Rozentals“, kurią taip pat galima rasti „Google Play“ ir „Appstore“ parduotuvėse. Programėlėje pateikiama pagrindinė informacija apie dailininką, jo tapybos kūrinių analizė bei nuotraukos.

Latvijos nacionalinis istorijos muziejus siūlo susipažinti su „Šimtmečio albumu“ – Latvijos istorijos fotopanorama. Svetainės lankytojai taip pat kviečiami pildyti galeriją savo istorijomis apie Latvijai istoriškai svarbius asmenys, vietas ar įvykius. Kartu su nuotraukomis ir pasakojimais kuriama paroda, bandanti atsakyti į klausimą – kas yra Latvija? Šimtmečio albumą galima rasti čia.

Norinčius giliau susipažinti su Latvijos muziejų istorija kviečiame pasižiūrėti 2018 m. sukurtą dokumentinį filmą „Merijos kelionė“. Filmas pasakoja vienos moters, kuri Antrojo pasaulinio karo metais išgelbėjo didelę dalį Latvijos muziejų kolekcijų, gyvenimo istoriją. Filmą latvių kalba su angliškais subtitrais galima rasti čia.

Visiems besidomintiems Latvijos kultūros ištekliais siūlome apsilankyti Latvijos nacionalinėje elektroninėje bibliotekoje, kurioje talpinama periodika, knygos, vaizdai, žemėlapiai ir vaizdo bei garso įrašai. Nuoroda į elektroninę biblioteką čia.

Iliustracija: Janio Rozentalio paveikslo „Piknikas“ (1913) fragmentas

Tekstas parengtas pagal Latvijos nacionalinio dailės, Latvijos nacionalinio istorijos muziejų ir Latvijos nacionalinės bibliotekos informaciją

 

Atnaujinta: 2020-03-30