Menas trumpąja žinute – iš San Francisko modernaus meno muziejaus

San Francisko (JAV) modernaus meno muziejus (SFMOMA) 2017 metų pavasarį meno gerbėjams pasiūlė galimybę gauti meno kūrinius trumpąja žinute. Tik reikia paprašyti. Projektas vadinasi „Send Me SFMOMA“ (Atsiųskite man SFMOMA). Trumpai tariant, tai yra SMS paslauga, suteikianti prieinamą galimybę kūrybiškai dalytis gausia SFMOMA kolekcija su visuomene.

San Francisko modernaus meno muziejaus kolekcijoje – apie 35 tūkstančiai darbų. Kaip muziejaus interneto svetainėje pristatydamas projektą rašo Jay Mollica, SFMOMA kūrybinis technologas, tik 5 procentai yra eksponuojama, viskam eksponuoti prireiktų dar 17 tokių pastatų, kaip šis muziejus, o lankytojui apžiūrint darbus tektų nueiti 121,3 mylios.

Siekdamas kuo plačiau skatinti asmeninį skirtingų žmonių ryšį su muziejaus kolekcija, SFMOMA nusprendė išeiti iš fizinės erdvės į virtualią. Tai sulaukė didelio populiarumo. Reikia tik išsiųsti nurodytu numeriu (572-51, tik JAV) trumpąją žinutę su tekstu „Send me“ (atsiųskite man) ir kokiu nors raktiniu žodžiu ar emoji, pavyzdžiui, „atsiųskite man vandenyną“ (send me the ocean), ir gausite atsakymą – kūrinį, atrinktą iš didžiulės muziejaus suskaitmenintos kolekcijos, su nurodytu pavadinimu, autoriumi, metais. Atsakymus jau gavo daugiau nei 2 milijonai ir patyrė smagių nuostabos akimirkų.

Kaip tai veikia, žiūrėkite čia.

San Francisko modernaus meno muziejus šiuo ir daugybe kitų įdomių projektų vykdo savo misiją, siekdamas, kad menas taptų šių laikų visuomenės reikšminga gyvenimo dalimi, skatindamas kūrybiškumą ir būdus naujai pamatyti pasaulį.

Pagal informaciją, pateiktą San Francisko modernaus meno muziejus interneto svetainėje ir užsienio žiniasklaidoje, parengė Margarita Gaubytė

Atnaujinta: 2017-09-01