Meno mylėtojai atkuria šedevrus iš namuose turimų daiktų

Los Andželo „Getty“ muziejus metė iššūkį karantine dienas leidžiantiems meno mylėtojams – atkurti mėgstamiausius šedevrus namų sąlygomis.

Iššūkis reikalauja išsirinkti meno kūrinį iš muziejų internetinių katalogų ir panaudoti ne daugiau kaip tris daiktus jam atkurti prieš kamerą. Tik maža dalis iš tūkstančių iššūkį priėmusių ir savo nuotraukomis pasidalinusių žmonių apsiribojo keliais objektais, bet rezultatai buvo stulbinantys ir keliantys juoką. Nuo Vincento van Gogho Žvaigždėtos nakties“ iki Otto Dixo „Sylvios von Harden portreto” socialiniuose tinkluose greitai išplito kūrybiškos žymiausių paveikslų ir skulptūrų interpretacijos. Nuotraukų galite pamatyti „Getty“ muziejaus svetainėje.

Iššūkį priėmė ir lietuviai, sukūrę velykiškas Kanuto Rusecko paveikslo Lietuvaitė su verbomis interpretacijas. Kviečiame prisijungti prie šios kūrybiškos akcijos ir socialiniuose tinkluose pasidalinti savo atkurtais mėgstamiausiais meno kūriniais, pažymint juos grotažyme #TussenKunstEnQuarantaine. Įkvėpimo galite pasisemti Lietuvos muziejų kolekcijas telkiančioje LIMIS duomenų bazėje. Čia kūrinių ieškokite pagal pavadinimą, autorių, laikmetį, tipą ir kt.

Iliustracija – fotografija iš Žemaičių dailės muziejaus Facebookpaskyros.

 

Atnaujinta: 2020-04-07