Skaitmeninio meno centras Rygoje

2019 m. gruodžio mėnesį Rygoje atidarytas trijų aukštų skaitmeninio meno centras „Digital Art House“. 1700 kvadratinių metrų plotą užimančiame pastate anksčiau veikė naktinis klubas, kino teatras „Pionierius“ sovietmečiu, o 90-asiais metais – kino teatras „Oskaras“.

Nors dėl karantino centro veikla laikinai sustabdyta, tačiau iki tol suspėta lankytojams pristatyti keturias parodas: „Mikelandželas. Pasaulio sūkurimas“, „Gustavas Klimtas. Su meile iki mirties“, „Van Gogas. Laiškai Teo“ bei „Didieji modernistai. Nuo Monė iki Kandinskio“. Lankytojai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti multimedija perteiktas iškiliausių menininkų parodas, bet ir pasinerti į interaktyvias instaliacijas, virtualią realybę bei edukacinių renginių metu susipažinti su meno istorija.

Sprendimą įkurti nuolatinį skaitmeninio meno centrą Rygoje paskatino paroda „Didieji modernistai“, kurią per penkis mėnesius aplankė daugiau nei 72 000 žmonių. Centro kūrėjai tikisi, kad „Digital Art House“ taps meno mylėtojų meka: „Tai bus originalus centras ir kūrybinis klasteris multimedijos parodoms, švietimo programoms, taip pat platforma tiek vietin, tiek tarptautinių kultūros ir parodų projektų įgyvendinimui“. Centre taip pat įrengta kavinė ir erdvė koncertams.

„Digital Art House“ tikslas yra ne tik eksponuoti skaitmeninio meno parodas, bet ir tapti kultūrinių renginių vieta, tokiu būdu bandant pasiekti platesnę vietinę bei užsienio auditoriją: meno gerbėjus, šeimas, jaunimą ir meno ekspertus. Daugiau informacijos apie parodas ir naujausią veiklą galima rasti čia.

Tekstą parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė pagal www.la.lv informaciją

 

 

Atnaujinta: 2020-04-17