Rugsėjo 17–18 d. Lietuvos muziejų asociacija rengia tarptautinį forumą „Muziejus: pokyčio jėga“

Tarptautiniame forume „Muziejus: pokyčio jėga“ diskusijos apie globalias permainas

Lietuvos muziejų asociacija (LMA), skaičiuojanti 25-uosius veiklos metus, 2020 m. rugsėjo 17–18 d. muziejų ir kultūros bendruomenę kviečia į tarptautinį forumą „Muziejus: pokyčio jėga“. Pagrindinis renginio tikslas – inicijuoti profesionalų diskusiją apie globalius pokyčius muziejų pasaulyje. Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) 2019 m. pasiūlė keisti beveik 50 metų egzistuojantį muziejų apibrėžimą nauju, įtraukiant į definiciją šiandienines aktualijas ir sąvokas – socialinis teisingumas, pasaulinė lygybė, planetos gerovė. Pasikeitimai skatina muziejų profesionalus iš naujo apmąstyti muziejaus reikšmę, įsiklausyti į visuomenės nuomonę, patarimus ir lūkesčius.

Dėl pandeminės situacijos į Lietuvą neatvyks svečiai iš užsienio – jų pranešimų forumo dalyviai klausysis, pasinaudojant pokalbių internetu galimybe. Į Kaune organizuojamą renginį atvažiuos tik dalyviai iš Lietuvos, bet ir jų skaičius dėl saugaus atstumo laikymosi reikalavimų ribojamas iki 100. Neribotas galimybes dalyvauti forume nuotoliniu būdu suteiks tiesioginė forumo transliacija internete (LMA Facebook paskyroje – https://www.facebook.com/museums.lt).

Rugsėjo 17 d. forumą sveikinimu pradės Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė dr. Jolanta Karpavičienė, Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė dr. Ingrida Veliutė ir LMA valdybos pirmininkas Raimundas Balza.

Pirmoje forumo dalyje, skirtoje muziejų pokyčio temai, pranešimus skaitys ICOM Vokietija viceprezidentas, Leipcigo taikomųjų mokslų universiteto prof. dr. Markus Walz. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, Muzeologijos katedros vedėjas prof. dr. Rimvydas Laužikas ir Estijos Respublikos kultūros ministerijos sekretorė Merilin Piipuu.

Apibendrinančioje diskusijoje, kurią moderuos dr. R. Laužikas, dalyvaus R. Balza, dr. J. Karpavičienė ir LR kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vadovė dr. Rūta Pileckaitė-Vasilienė.

Apie muziejų ir kūrybą antroje pirmos dienos dalyje pranešimus skaitys ir diskutuos Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė Milda Laužikaitė, „Multimedia Art&Education“ viceprezidentė Katarzyna Trojanek (Lenkija), MO muziejaus kuratorė Miglė Survilaitė ir dramaturgas, rašytojas Mindaugas Nastaravičius.

Rugsėjo 18 d. trečiąją lyderystės temai skirtą forumo dalį ir diskusiją moderuos žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris Edmundas Jakilaitis. Pranešėjai – Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, verslininkas, „Northway“ įmonių grupės įkūrėjas prof. dr. Vladas Algirdas Bumelis, vadybininkas, derybų konsultantas, jachtos kapitonas Paulius Egidijus Kovas, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Apibendrinamojoje diskusijoje „Muziejus: pokyčio jėga“ dalyvaus Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė, Žaislų muziejaus vadovė ir įkūrėja Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė, LMA Vadybos sekcijos vadovas, Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Renginio organizatoriai tikisi aktyvaus muziejų bendruomenės ir visuomenės dalyvavimo forume – įdomūs tarptautiniai ir Lietuvos atstovų pranešimai ir diskusijos kiekvieam padės įvertinti pokytį ir apibrėžti savo vaidmenį jame.

Forumą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Renginio programa: https://bit.ly/3iA3xSQ

Daugiau informacijos teikia:

Rasa Augutytė, LMA Viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistė,

tel. +370 688 02 397 ir el. paštu labadiena@museums.lt

Gabrielius Sužiedėlis, LMA Vadybos sekcijos vadovas,

tel. +370 610 93407 ir el. paštu direktorius@kaunomuziejus.lt

Lietuvos muziejų asociacijos informacija

Atnaujinta: 2020-09-15