Seminaras „Kūrinių autorių turtinių teisių perėmimo aktualijos“

2019 m. gruodžio 16 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) įvyko Lietuvos dailės muziejaus filialo LM ISC LIMIS organizuotas seminaras „Kūrinių autorių turtinių teisių perėmimo aktualijos“. Renginyje šią temą analizavo, į muziejų darbuotojų ir į kitų įstaigų specialistų iš anksto pateiktus klausimus atsakė Vilniaus universiteto Teisės universiteto partnerystės profesorius, advokatas, Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių komisijos pirmininkas dr. Ramūnas Birštonas.

Seminare daugiausia dėmesio buvo skiriama kūrinių autorių turtinėms ir neturtinėms teisėms,  jų apsaugai, autorių teisių subjektams, autorių turtinių teisių turėjimo faktui patvirtinantiems dokumentams, kūrinių autorių turtinių teisių perdavimo ir suteikimo naudotis dokumentams (sutartims, testamentams), jų sudarymo principams, dažniausiai daromoms klaidoms rengiant šiuos dokumentus ir kaip juose turėtų būti detalizuotos kūrinių pakartotinio panaudojimo galimybės bei sąlygos.
Seminare dalyvavo ne tik Lietuvos muziejų, bet ir kitų atminties institucijų, taip pat ir Lietuvių kalbos instituto, Kultūros ministerijos, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA) atstovai.

LM ISC LIMIS informacija

Danguolės Želvytės nuotraukoje – grupė seminaro dalyvių

Atnaujinta: 2019-12-16