Šį savaitgalį Rygoje vyks šiuolaikinės kultūros forumas „Baltoji naktis“

Šių metų rugsėjo 5 d. Rygoje įvyks kasmetinis šiuolaikinės kultūros forumas „Baltoji naktis“. Penkioliktą kartą vykstantis renginys savo programoje pasiūlys iš viso 20 pasirodymų ir projektų, kurie atstovauja platų šiuolaikinės kultūros lauką – muziką, kiną, poeziją, performansus ir t.t.

Dauguma lankomų objektų koncentruosis centrinėje miesto dalyje, siekiant suteikti patogesnį priėjimą miesto gyventojams ir svečiams. Meno kūrinius lankytojai galės ne tik apžiūrėti, bet ir į juos įsitraukti. Renginio organizatoriai tikisi, kad didžiausiu šių metų programos projektu taps „Skulptūrų kvadrienalė Ryga 2020“, kurią atidarys teatralizuotos eitynės-paradas. Kvadrienalės tema „Demokratijos stebuklai“, o procesija švęs skirtingų meno formų susijungimą ir sintezę. Taip pat forumo lankytojai bus pirmieji, kurie turės galimybę pamatyti tarptautinio projekto „Venecijos bienalė“ instaliaciją. „Baltosios nakties“ organizatoriai lankytojus žada nudžiuginti jau žinomais vietiniais ir tarptautiniais projektais bei nauja programa, paruošta latvių menininkų. Šiais metais lankytojai išvys jau iš praeitų metų žinomą britų menininkės Luke Jerram šviesos instaliaciją, kuri atskleis nematytų planetų pavidalus, o nacionalinę kultūrą atstovaus laiko patikrinti („Garsų miškas“, „Urban Poetry“, „Videografija“) bei dar nematyti projektai.

Šiais metais pagrindinis forumo organizatorių rūpestis yra užtikrinti protingą ir saugų kultūros patirtį, todėl nepaisant kilusių iššūkių, programa turiniu ir kokybe nenusileis praėjusių metų programoms. Dėl esamų aplinkybių, apsilankyti Rygoje gali būti sudėtingiau, todėl siūlome pasižiūrėti Latvijos nacionalinėje bibliotekoje įvyksiančio šiuolaikinio meno projekto „Siūlas“ tiesioginę transliaciją. „Siūlas“ apjungia menininkės Sabīnes Šnē 3D animacija „Apivaras“ ir choreografės Alises Putniņas šiuolaikinio šokio pasirodymą. Projektą bus galima išvysti rugsėjo 5 d. 21.00–22:20 val. Latvijos nacionalinės bibliotekos interneto puslapyje arba bibliotekos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje (Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia).

„Baltoji naktis“ yra šiuolaikinis miesto kultūros forumas prasidėjęs 2002 m. penkiose Europos sostinėse – Briuselyje, Madride, Paryžiuje, Rygoje ir Romoje, o vėliau išplitęs po kitas pasaulio sostines. „Baltosios nakties“ tikslas – padaryti šiuolaikinį meną prieinamenį visuomenei ir vieną naktį metuose miesto gyventous pakviesti įsitraukti į įvairias menininkų siūlomas veiklas, patirti kažką nepaprasto, kas galėtų pakeisti jų aplinkos ir kultūrinio gyvenimo suvokimą.

Tekstą pagal viešai prieinamą www.baltanakts.lv informaciją parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė

Atnaujinta: 2020-09-09