Skaitmeninėje vaikų bibliotekoje – nemokamos knygos daugiau nei 40 užsienio kalbų

Laikas namuose su vaikais gali būti naudingai praleistas mokantis užsienio kalbų ir skaitant vertingiausią vaikų literatūrą iš viso pasaulio.

International Children’s Digital Library (liet. Tarptautinė vaikų skaitmeninė biblioteka) dalinasi įspūdinga kolekcija, kurioje rasite knygų daugiau nei 40 užsienio kalbų, skirtų 3–13 metų amžiaus vaikams.

Skaitmeninė biblioteka sukurta taip, kad ja naudotis galėtų išmokti ir maži vaikai. Paspaudus mygtuką Read Books” (liet. Skaityti knygas”), pasirodo knygų sąrašas, bet vaikai gali ir patys atlikti paiešką kataloge: pagal savo amžių, puslapių skaičių, žanrą, veikėjų tipus, kalbą, geografinį regioną ir net viršelių spalvas.

Tarptautinė vaikų skaitmeninė biblioteka yra Maryland’s Human-Computer Interaction Lab (liet. Merilendo žmogaus-kompiuterio sąveikos labaratorija) projektas, kurio metu atliekami ir moksliniai tyrimai. Pavyzdžiui, dirbant su vaikais iš Naujosios Zelandijos, Honduro, Vokietijos ir JAV, tyrinėjama, kaip vaikai, skaitydami užsienio šalių literatūrą, suvokia kitas kultūras.

Platesnė bibliotekos užduotis – įgalinti vaikus iš viso pasaulio mokytis ir naudotis bibliotekos sistema,  skaityti kuo įvairesnę kokybišką literatūrą.

Tarptautinės vaikų skaitmeninės bibliotekos knygos yra prieinamos nemokai ir be jokios registracijos. Tačiau susikūrę savo paskyras, vaikai gali sudaryti savo asmenines knygų lentynas ir jomis dalintis su kitais svetainės vartotojais. Biblioteka siūlo ir vadovą mokytojams kartu su patarimais, kaip pasitelkti biblioteką mokant vaikus rašymo, užsienio kalbų ir naudotis bibliotekų sistema.

Tekstas parengtas pagal svetainės Open Culture informaciją

Atnaujinta: 2020-03-26