Spalio 18–20 d. vyks tarptautinė konferencija „MUŻE.X – Shaping Museum Futures”

2021 m. spalio 18–20 d. Maltos universitete vyks konferencija MUŻE.X – Shaping Museum Futures”. Konferencija bus transliuojama ir internete.

Konferencijoje bus pristatomos naujausios konceptualinės iniciatyvos, projektai ir inovacijos, siūlantys alternatyvą tradicinei muziejaus sampratai ir kviečiantys permąstyti ateities muziejus. Ypatingas dėmesys konferencijoje bus skirtas pastarųjų metų iššūkiams, jų sprendimams ir išmoktoms pamokoms. Taip pat bus siekiama sukurti erdvę kritinėms refleksijoms, kurios padėtų formuoti muziejų ateitis.

Konferencijoje bus nagrinėjamos trys galimos muziejų ateičių kryptys. Pirmoji yra susijusi su technologijomis ir internetu, muziejams siekiant išlikti aktualiais. Bus siekiama atsakyti į klausimą, kaip muziejai gali tobulėti šioje srityje ir pasiekti pusiausvyrą tarp to, kas daroma fizinėje erdvėje ir to, kas daroma internete. Antroji kryptis yra susijusi su prieigos demokratizavimu: kaip muziejus galėtų tapti viešąja erdve, fizine ar / ir virtualia, priimančia balsų polifoniją. Trečioji kryptis nurodo į klimato kaitą: kaip muziejai atsako ir kaip galėtų atsakyti į šį iššūkį. Visos trys galimos muziejų ateičių kryptys yra persipynusios ir viena kitą papildančios.

Iki 2021 m. birželio 12 d. kviečiama teikti pranešimų siūlymus konferencijai. Išsamiau skaitykite: https://www.museumfutures.net/

Konferencija yra mokama. Registracija: https://www.um.edu.mt/events/muzex/registration/form

Oficiali konferencijos interneto svetainė: https://www.museumfutures.net/

 

Atnaujinta: 2021-03-31