Virtuali ekskursija po parodą „Vladas Žilius (1939–2012): atminties spalvos“

LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejuje iki š. m. rugpjūčio 30 d. veikia dailininko Vlado Žiliaus paroda. Kol muziejus uždarytas, gidė Aušra Razbadauskienė kviečia susipažinti su dailininko kūryba virtualioje ekskursijoje.

Vlado Žiliaus (1939–2012) meninė karjera klostėsi tuo laiku, kai dailininkai, nepataikavę autoritarinio režimo primetamoms normoms, buvo persekiojami, jų kūriniai menkinami, atmetami „meno“ tarybų. 1976 m. jis emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas.
Visą kūrybinį kelią dailininką lydėjo pomėgis piešti, o persikėlus gyventi už Atlanto jo piešiniai tiesiog „pratrūko“ spalvomis. Parodoje pirmą kartą pristatoma dalis į Lietuvą iš JAV grįžusio V. Žiliaus palikimo – kūriniai ant popieriaus iš dailininko šeimos kolekcijos. „Eksponuojamuose tapybos darbų cikluose dailininkas netradiciškai pasitelkė vario ir aukso foliją, derino ją su akrilu, pastele, papildė piešinių intarpais, atliktais tušinuku ar flomasteriais, taip išgaudamas įvairių kultūrinių sluoksnių palimpsestą. Stebinanti klodų gausa atveria vaizdus, kuriuose išryškėja Ravenos mozaikų, art deco ir klimtiškojo aukso pėdsakai, išnyra mįslingos archajinių piktogramų užuominos“, – taip apie Vlado Žiliaus darbus rašo parodos kuratorės Ilona Mažeikienė ir Regina Urbonienė. Rengiant ekspoziciją, joms talkino ir menininko dukra Rasa Bačiulienė.

Daugiau Vytauto Kasiulio dailės muziejaus siūlomų veiklų rasite čia.

Iliustracija – Vlado Žiliaus paveikslas „Liepa / The Lime-tree“. 1994

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija

Atnaujinta: 2020-04-17