Išmanusis turizmas Vilniuje

Trečius metus Vilniaus mikrorajone Žirmūnuose veikia renovuota, šiuolaikiška įranga aprūpinta ir naujausiomis informacinėmis technologijomis besinaudojanti Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka (VCB). Kolektyvas čia dirba kūrybiškai, inovatyviai, teikia nemažai elektroninių paslaugų, tad pritraukia ne tik Žirmūnų, bet ir gretimų miesto mikrorajonų gyventojus.

VCB interneto svetainėje www.vcb.lt yra paskelbta nuoroda į mobiliąją aplikaciją „Vilnius GO“ (paskyra „Paslaugos“), kuri buvo sukurta 2016 m. VCB įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansiškai remiamo projekto pirmąjį etapą. 2017 m. vasario–rugsėjo mėnesiais buvo vykdomos šio projekto antrojo etapo veiklos – programėlė papildyta naujais, įdomiais objektais, į ją įdiegta ir papildomų funkcijų. Ateityje ji turėtų veiktų ne tik su Android, bet ir  su iOS sistema. Projekto vykdytojai skelbia, kad ši programėlė sudaro galimybę „pasiekti  informaciją apie objektus bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje bei padeda sutaupyti vartotojų laiką ieškant informacijos internete ar bibliotekoje“.

Veikia ir šiai mobiliajai aplikacijai skirta atskira interneto svetainė www.vilniusgo.lt. Jos lankytojams yra sudaryta galimybė virtualiai ir išmaniai pakeliauti po Vilnių bei jo apylinkes. Jau siūloma aplankyti daugiau negu šimtą istorijos, kultūros bei gamtos objektų. Vieni jų daugeliui yra gerai žinomi ir dažnai lankomi, kiti – naujai sukurti arba primiršti, yra ir tokių, kurie toliau nuo miesto centro. Objektai suskirstyti pagal temas (gamtos, istorijos, kultūros, meno) ir alfabeto tvarka pagal sostinės gyvenamuosius mikrorajonus, tad mobiliosios aplikacijos naudotojams gana lengva susirasti tai, kas juos labiausiai domina. Mobiliosios aplikacijos interneto svetainėje yra pateiktas sąrašas dažniausiai lankomų objektų:

Svetainėje yra paskelbta informacija ir apie siūlomus aplankyti į programėlę neseniai įtrauktus objektus. 2017 m. lapkriio mėnesio pradžioje šiame sąraše buvo:

„VilniusGO“ mobiliojoje aplikacijoje įkeltų ir aprašytų objektų skaičius nėra galutinis. Jos kūrėjai bet kuriuo metu turi galimybę jį papildyti. Tame procese gali dalyvauti visi, kas turi informacijos apie skelbtiną turistinį objektą. Mobiliosios aplikacijos kūrėjams apie juos kviečiama pranešti elektroniniu paštu – adresas info@vilniusgo.lt.

Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galima atsisiųsti į savo išmaniuosius įrenginius iš Google Play ir iTunes.

 

Parengė Regina Matonienė

Atnaujinta: 2017-11-14