Krašto paveldo gidas

Krašto paveldo gidas http://www.krastogidas.lt/ – tai Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos sukurtas interaktyvus žemėlapis-mobili programėlė ir informacinė svetainė, kuriuose galite rasti nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus apie Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajono kultūrinio paveldo objektus (esamus, buvusius, bet jau išnykusius) bei teminius maršrutus, kuriais siūloma pakeliauti ir pasidairyti po minėtus rajonus. Visa svetainėje pateikta informacija yra patikima,  išsami bei nuolat atnaujinama.

Krašto paveldo gidas kuriamas nuo 2014 metų. Jame siekiama pateikti patikimą ir išsamią kultūros paveldo informaciją bei skleisti atminties institucijose suskaitmenintą turinį. 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvai ir pasauliui buvo pristatyta mobili programėlė Klaipeda Heritage Guide, kurią galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės ir, ją naudojant, keliauti po Klaipėdos ir Plungės kraštą, susipažinti su čia esančiomis kultūros vertybėmis, jo istorija. Visa informacija Krašto paveldo gide pateikiama keturiomis kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Gidą aktualia informacija pildo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės viešoji M. Valančiaus biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Pajūrio regioninis parkas.

Planuojama, kad 2017 m. pabaigoje Krašto paveldo gido žemėlapis prasiplės ir, be jau esančių miestų ir rajonų, apims dar ir Šilutės, Gargždų, Palangos miestus bei jų apylinkes.

Krašto paveldo gidas ir Klaipeda Heritage Guide  programėlė leidžia kiekvienam susipažinti su šio krašto istorija, kultūra, išlikusiais ir jau išnykusiais kultūros objektais. Taip pat ten talpinama naudinga informacija besimokantiems ar studijuojantiems, be to tai puiki priemonė ir neformaliojo ugdymo įstaigoms. Šio gido dėka galima lengvai ir patogiai pažinti savo kraštą, kultūros ypatumus bei smagiai ir naudingai praleisti laisvalaikį.

Sprendimo technologinis pagrindas: Interneto svetainė ir išmanioji programėlė, kuri skirta Android sistemai

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2017-05-15