Liepos 27 d. vyks paskaita, kaip vykdyti lietuviškų dokumentų paiešką JAV archyvuose

Liepos 27 d., ketvirtadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks Karilės Vaitkutės, Balzeko lietuvių kultūros muziejaus Čikagoje (JAV) darbuotojos, paskaita „Lietuviškų dokumentų paieška JAV archyvuose ir genealoginėse interneto svetainėse“.

K. Vaitkutė ne tik papasakos, kaip ieškoti dokumentų įvairiuose JAV archyvuose bei mokamose ir nemokamose genealoginėse interneto svetainėse, bet ir pasidalins patirtimi, kaip perskaityti surastus dokumentus, nustatyti, ar jie tikrai priklauso jūsų šeimos nariui, kaip įveikti tyrinėjimo metu pasitaikančias kliūtis. Savo paskaitoje ji atsakys į tokius klausimus kaip: kaip ieškoti giminių JAV? Kur ieškoti lietuviškų dokumentų? Kaip surinkti JAV gyvenusių giminaičių dokumentus, papildyti savo šeimos medį? Su kokiomis kliūtimis susiduriama, kaip jas apeiti?

Pastaruosius dešimt metų K. Vaitkutė dirba genealogijos srityje – padeda Amerikos lietuviams, kurių seneliai ir proseneliai atvyko į JAV prieš Pirmąjį pasaulinį karą ar po Antrojo pasaulinio karo, surasti savo šaknis gimtinėje ir Lietuvos gyventojams, kuri ieško savo giminių JAV.

Norinčius dalyvauti paskaitoje prašome užpildyti registracijos formą.

Trumpai apie renginį

Data liepos 27 d.

Laikas 16 val.

Trukmė 1,5 val.

Vieta Valstybingumo erdvė, II a.

Dalyvavimas įėjimas laisvas

Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2023-07-24