Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje – interaktyvi projekcija „Mūsų trispalvė“

Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kviečia susipažinti su Lietuvos simbolio – trispalvės vėliavos – istorija. Iki vasario 19 d. bibliotekos patalpose pristatoma interaktyvi vaizdo instaliacija „Mūsų trispalvė“, sukurta iš virtualioje kultūros paveldo informacinėje sistemoje (VEPIS) – interneto viešoji prieiga www.epaveldas.lt – sukauptų skaitmenintų istorinių dokumentų.

Projekcijoje pateikta archyvinė medžiaga sudaro galimybę per  Lietuvos trispalvės vėliavos istoriją geriau pažinti visą valstybės šimtmečio kelią.

Tarp instaliacijoje įveiklintų skaitmenintų kultūros paveldo objektų yra ir pirmieji 1917 m. pateikti tautinės vėliavos sukūrimo pasiūlymai, ir 1988 m. atkurtos vėliavos istoriją liudijantys dokumentai. Projekcijoje supažindinama ir su į Lietuvos trispalvę panašiomis kitų šalių vėliavomis, akcentuojamos valstybei svarbios datos ir istoriniai įvykiai.

„Ši originali projekcija – puikus pavyzdys, kaip sėkmingai e-paveldo dokumentai gali būti integruojami į mokomąją medžiagą. Manau, kad tai – neišsemiamas idėjų bankas lavinimo ir švietimo įstaigų kūrybiškiems pedagogams, kaip naujai ir novatoriškai pateikti istorinius faktus ir įvykius, naudojant visiems laisvai prieinamus retų dokumentų šaltinius“, – sako Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Daugiau apie projektą skaitykite Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos interneto svetainėje ir šios bibliotekos paskyroje socialinio tinklo portale Facebook.

Tekstas parengtas pagal Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos svetainėje pateiktą informaciją

 

 

Atnaujinta: 2018-02-14