Mobilioji muzikos kūrimo ir žaidimo aplikacija

2017 metų pavasarį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) užbaigė vykdyti metus laiko (2016 m.  balandis – 2017 m. balandis) įgyvendintą edukacinį projektą „Mobilioji muzikos kūrimo ir žaidimo aplikacija“, kurį koordinavo šios bibliotekos Muzikos ir vizualių menų skyrius (vadovė Živilė Časaitė). Projekto tikslas, kaip informuoja biblioteka savo informacinėje svetainėje, buvo „pagerinti aktyviai informacines technologijas vartojančių jaunų žmonių prieigą prie LNB informacijos išteklių, siekiant užtikrinti nacionalinio dokumentinio kultūros paveldo aktualinimą ir sklaidą“.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto partneris buvo Vytauto Didžiojo universitetas.

Kaip skelbiama Vytauto Didžiojo universiteto interneto svetainėje (adresas http://www.vdu.lt/lt/studentai-prisidejo-prie-mobilios-programeles-kurimo/) „mobilioji programa (aplikacija) – visiems prieinama, jauniems žmonėms puikiai pažįstama ir patraukli, šiuolaikiška priemonė, leidžianti ne tik pramogauti, bet ir mokytis“.

Mobilioji programa (aplikacija) – visiems prieinama, jauniems žmonėms puikiai pažįstama ir patraukli, šiuolaikiška priemonė, sudaranti galimybę ne tik pramogauti, bet ir mokytis.

Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Muzikos produkcijos bakalauro programos studentai, bendradarbiaudami su Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, projekto metu sukūrė  mobiliąją muzikos kūrimo ir žaidimo programą, jungiančią kultūrą, meną ir technologijas, skirtą kiekvienam, norinčiam kurti ir žaisti. Ji ne tik ugdo jaunosios kartos muzikalumą ir kūrybiškumą, skatina vartotojus tapti aktyviais kūrėjais, bet ir suteikia galimybę susipažinti su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacijos ir kultūros paveldo ištekliais: garso įrašais, tradicinių ir elektroninių knygų bei žurnalų versijomis, duomenų bazėmis, susijusiomis su muzikos kūryba ir industrijomis.

Mobilioji aplikacija veikia visuose Android telefonuose, ją atsisiųsti galima iš GooglePlay parduotuvės bei interneto svetainės, pasiekiamos adresu https://www.lnb.lt/apie-biblioteka/programos-ir-projektai/edukaciniai-projektai/mobilioji-muzikos-kurimo-ir-zaidimo-aplikacija.

Parengė Regina Matonienė

Atnaujinta: 2017-11-21