Paskelbtas Pasaulio bibliotekų žemėlapis

2898 – tiek bibliotekų yra Lietuvoje. Kiek jų yra kitur, galima sužinoti Pasaulio bibliotekų žemėlapyje internete. Tačiau tai tik viena rodiklių kategorija – jų žemėlapyje pateikiama daugiau.

Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija (The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) Vroclave (Lenkija) vykstančios (2017 m. rugpjūčio 19–25 d.) tarptautinės konferencijos „IFLA WLIC 2017“ metu pristatė Pasaulio bibliotekų žemėlapį (Library Map of the World). Reprezentatyvus vizualinis statistinių duomenų įrankis atskleidžia globalų pasaulio bibliotekų potencialą bei padės analizuoti ir lyginti įvairių tipų pasaulio bibliotekų rodiklius (registruotų vartotojų, lankytojų, išduotų dokumentų (taip pat ir elektroninių), darbuotojų, savanorių skaičių ir kt.).

Lietuvos bibliotekų statistinius rodiklius pateikė Lietuvos bibliotekininkų draugija bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Šiuo metu duomenis yra pateikusios 78 šalys. Jie bus renkami iki 2017 m. spalio, o paskui apdorojami ir analizuojami. Šis darbas bus atliekamas kasmet.

Žemėlapyje pateikiami ne vien duomenys. Jame galima susipažinti su pasakojimais, kaip bibliotekos prisideda siekiant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų.

Pasaulio bibliotekų žemėlapį rasite čia.

Pagal informaciją, pateiktą IFLA interneto svetainėje, parengė Margarita Gaubytė

Atnaujinta: 2017-08-22