Rugsėjo 25 d.: internetinis seminaras „Autorių teisių aspektas įgyvendinant atvirąją prieigą“

Visorių informacinių technologijų parkas, Mokslo leidybos klasteris kartu su Lietuvos mokslo periodikos asociacijaVilniaus universitetuLietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka tęsia Lietuvos mokslo leidybos bendruomenei skirtų renginių ciklą ir kviečia į naujus internetinius seminarus, skirtus mokslo leidybos bendruomenei supažindinti su pažangiausiais novatoriškais pasaulinės mokslo leidybos sprendimais ir bendradarbiavimui tarp mokslo institucijų (leidyklų) bei tarp mokslo ir verslo skatinti kuriant ir diegiant pažangius mokslo leidybos sprendimus viešajame sektoriuje.

Šių renginių ciklo pradžia laikytina 2019 m. organizuota konferencija „Atvirosios prieigos mokslo leidyba 2019: Vertės (Lietuvos) kryptis“.

Suplanuoti du būsimi internetiniai seminarai, skirti atvirosios prieigos mokslo leidybai nagrinėti. Mokymuose gilinsimės į su publikacijų sklaidos stiprinimu susijusių technologijų ir teisinio reguliavimo aspektus. Kviečiame registruotis į dalyvauti rugsėjo 25 d. vyksiantį internetinį seminarą „Autorių teisių aspektas įgyvendinant atvirąją prieigą“. Moderatorius doc. dr. Arūnas Gudinavičius (Vilniaus universiteto leidykla).

Seminaro erdvė – „Microsoft Teams“ (užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta renginio nuoroda).
Registracija ›

9.45–10.00 val. (Lietuvos laiku, EEST, UTC +3). Dalyvių jungimas prie renginio kanalo.

10.00–10.10 val. Sveikinimas.
Prof. habil. dr. Rūta Petrauskaitė (Vytauto Didžiojo universitetas).

I dalis (vyks anglų kalba)

10.10–10.55 val. Esminė informacija teikiant žurnalo paraišką į atvirosios prieigos žurnalų katalogą Directory of Open Access Journals (DOAJ).
Pranešėjai: DOAJ vykdomoji redaktorė Sonja Brage, vyresnioji vykdomoji redaktorė Judith Barnsby ir operacijų vadovas Dominicas Mitchellas.

Pranešimo santrauka:
Pareiškimas dėl atvirosios prieigos. Informacija apie taikomą licenciją. Kam priklauso autorių teisės. Paraiškų į DOAJ atmetimo priežastys.

10.55–11.15 val. Diskusija, klausimai.

II dalis (vyks lietuvių kalba)

11.15–12.00 val. Teisiniai atvirosios prieigos aspektai.
Pranešėja Informacijos teisės ekspertė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto doc. dr. Marija Stonkienė.

Pranešimo santrauka
Kalbant apie atvirąją prieigą dažnai sureikšminama nemokama prieiga prie skaitmeninės formos mokslo, literatūros  ar meno kūrinių. Tik ar tai yra tikroji atvirosios prieigos esmė? Ką naudotojai gali teisėtai daryti su kūriniais (intelektinės nuosavybės objektais), turėdami prie jų „nemokamą prieigą“? Koks yra teisinis atvirosios prieigos turinys? Kokie yra teisiniai leidėjų veiklos aspektai, susiję su atvirosios prieigos suteikimu? Kokie subjektai veikia sudėtinguose teisiniuose atvirosios prieigos santykiuose? Kokias teisines problemas ryškina atvirosios prieigos suteikimas Lietuvoje?

12.00–12.15 val. Diskusija, klausimai.

Kviečiame dalyvauti.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 25 d.
Laikas 10 val.
Vieta Erdvė „Microsoft Teams“ (užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta renginio nuoroda)
Dalyvavimas registracija ›
Trukmė 2 val.
Organizatoriai Visorių informacinių technologijų parkas, Mokslo leidybos klasteris
Partneriai Lietuvos mokslo periodikos asociacijaVilniaus universitetasLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Daugiau informacijos vitp.lt/opas-2020 ir socialiniame tinkle „Facebook“

Visorių informacinių technologijų parko informacija

Atnaujinta: 2020-09-14