Suskaitmenintas laikraštis „Tėvynė“ (1962 m.), Mato Grigonio knygelės

 

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia skaityti suskaitmenintus 1962 m. laikraščio  „Tėvynė“ numerius http://www.panrbiblioteka.lt/lt/virtuali-biblioteka/laikrasciai.

„Tėvynė“  pradėta leisti 1962 m. balandžio 27 dieną. Išeidavo tris kartus per savaitę. 1962 m.  buvo išleisti 103 numeriai. Pirmasis laikraščio redaktorius buvo Leonardas Grubinskas.

Leidinys nuskenuotas Panevėžio apskrities  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regioniniame skaitmeninimo skyriuje. Šio skyriaus darbuotojai jau yra nuskenavę  ir Mato Grigonio knygeles, išleistas 1911–1940 metais.

M. Grigonis buvo vienas aktyviausių XX a. pr. lietuvių kultūros veikėjų. Jis žinomas kaip lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, tautosakos rinkėjas, visuomenininkas, rašytojas, vertėjas. M. Grigonio eilėraščių rinkinys „Kvietkelis“ – pirmoji lietuviška vaikų poezijos knyga.

Kadangi jo knygelės išleistos jau seniai ir buvo išspausdintos ant ne itin kokybiško popieriaus, jų puslapiai yra gana trapūs, pradedantys dūlėti. Jų saugojimas skaitmeniniu formatu sudaro galimybę išsaugoti šį kūrybinį palikimą ilgam. Suskaitmenintas knygeles kviečiame skaityti internete adresu http://www.panrbiblioteka.lt/lt/virtuali-biblioteka/knygos.

 

Vidmanta Trečiokienė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliografė kraštotyrai

 

Atnaujinta: 2017-04-12