Virtuali paroda: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos pastatui 40 metų

Su 1978 m. atidarytos naujos Šiaulių viešosios bibliotekos pastato istorija internete supažindina Rasa Streckienė. Virtualioje parodoje įvardijamas ne tik naująjį Povilo Viškinskio viešosios bibliotekos pastatą dabartinėje Aušros alėjoje projektavusių architektų ir projektui vadovavusių bibliotekos direktorių indėlis.

Tai, kad naujųjų bibliotekų rūmų, prieš keturis dešimtmečius įsikūrusių beveik pačiame miesto centre, plotas buvo 4,7 karto didesnis, nei prieš tai buvusios, liudija ne tik skaičiai archyviniuose dokumentuose, bet ir virtualioje parodoje pateikiamos nuotraukos. Trisdešimtyje juodai baltų fotografijų – bibliotekos istorija nuo statybų pradžios iki įkurtuvių.

To laikmečio nuotaikas atspindi bibliotekos kūrimo procese dalyvavę darbuotojai: „Nors iki kraujo nutrynėm rankas, kol surišom savo fondą, bet su kokiu pakilimu dirbom, plušom, negailėdamos jėgų, nei dienų. Kaip įdomu buvo tvarkytis naujuose rūmuose. Pirmą kartą visi bibliotekos skyriai ir visos darbuotojos susitikome po vienu stogu” (J. Keldušienė).

Šioje parodoje pristatomi ir 25 spalvoti vaizdai, įamžinę bibliotekos rekonstrukciją jau XXI amžiuje. Visa virtuali pastato istorija skelbiama bibliotekos svetainėje http://savb.lt/lt/renginys/siauliu-apskrities-povilo-visinskio-viesosios-bibliotekos-pastatui-40-metu/.

 

Nuotraukoje – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros skaityklos vaizdas prieš 40 metų.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

 

 

 

Atnaujinta: 2018-01-23