Animuotų gif‘ų kūrimo konkursas „GIF IT UP 2018“

Jau penktus metus iš eilės vykstantis animuotų gif‘ų kūrimo konkursas „GIF IT UP“, skirtas siekiant paskatinti skaitmeninio kultūros paveldo kūrybišką naudojimą, visą spalio mėnesį gif‘ų kūrėjus bei kultūros paveldo atstovus kviečia išbandyti savo jėgas.

Kultūros paveldo entuziastai ir internetinės erdvės dalyviai š.m. spalio 1–31 dienomis raginami sukurti naujus animuotus gif‘us naudojantis „Europeanos“ ir keturių tarptautinių skaitmeninių bibliotekų  – DPLP (http://dp.la/) (JAV), DigitalNZ  (http://www.digitalnz.org/) (Naujoji Zelandija)  ir Trove (https://trove.nla.gov.au/) (Australija) – ištekliais, kurie neturi autorinių teisių arba turi atvirą licenciją.

Konkurso sąlygos:

  1. Surasti inspiruojantį, neturintį autorinių teisių / atviros licencijos kūrinį, esantį vienoje iš penkių galimų vietų: Europeana kolekcijoje (http://www.europeana.eu/), DPLA (https://dp.la/), Trove (http://trove.nla.gov.au/) arba DigitalNZ (http://www.digitalnz.org/).
  2. Sukurti kuo įspūdingesnį ir įdomesnį animuotą gif‘ą.
  3. Pateiktį jį https://gifitup.net/submit-your-gif/

Visi konkurso sąlygas atitikusieji gif‘ai yra ir bus rodomi konkursui skirtame GIPHY kanale (https://giphy.com/gifitup) ir reklamuojami socialiniuose tinkluose naudojant #GIFITUP2018 grotažymę. Nedalyvaujantieji yra skatinami balsuoti už jiems patikusius gif‘us.

Rezultatai bus paskelbti 2018 m. lapkričio mėnesį. Nugalėtojų laukia prizai,  remiami „Europeana“ ir GIPHY.

Prizai:

  • 1 vietos laimėtojas gaus holograminę kuprinę, pilną gėrybių, ir 6 mėnesių abonementą Skillshare* premium prieigai;
  • 2–4 vietos laimėtojai gaus 3 mėnesių abonementą Skillshare* premium prieigai.
  • Pirmą kartą gif’o kūrimo kategorijos laimėtojas gaus 3 mėnesių abonementą Skillshare* premium prieigai.
  • Publikos pasirinkimo laimėtojas gaus 6 mėnesių abonementą Skillshare* premium prieigai.
  • Pirmojo pasaulinio karo kategorijos laimėtojas gaus knygą „The Colour of Time: A New History of the World, 1850-1960” (http://www.marinamaral.com/the-colour-of-time/) ir kompiuterinį žaidimą „11-11 Memories Retold” (https://www.bandainamcoent.com/games/11-11-memories-retold).

*Skillshare yra internetinių anglų kalba vedamų pamokų visuomenė, kurioje yra tūkstančiai dizaino, verslo, technologijų ir rankdarbių pamokų.

Daugiau informacijos rasite paspaudę šias nuorodas:

Tekstą pagal viešai prieinamą informaciją parengė Ieva Petkevičiūtė ir Rūta Paitian

Atnaujinta: 2018-10-25