Duomenys apie muziejuose saugomas vertybes – „Europeanoje“ www.europeana.eu ir „ePavelde“ www.epaveldas.lt

2016 m. svarbiausiam Europos kultūros paveldo portalui „Europeana“ www.europeana.eu iš viso  Lietuvos muziejai pateikė duomenis (sklaidai skirtus metaduomenis, susietus su kultūros paveldo objektus identifikuojančiomis skaitmeninėmis bylomis) apie 6.997 muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus. Į pagrindinį nacionalinį  kultūros paveldo portalą „ePaveldas“ www.epaveldas.lt tokių duomenų buvo pateikta apie 9.986 kultūros paveldo objektus. Šie duomenys į minėtų portalų duomenų bazes buvo teikiami iš Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS), kuria naudodamiesi galimybę kaupti, saugoti ir viešinti sklaidai skirtus duomenis apie muziejuose saugomas vertybes bei juos teikti į kitas nacionalines ir tarptautines duomenų bazes turi visi Lietuvos muziejai.

„ePavelde“, „Europeanoje“ yra skelbiami pagrindiniai sklaidai skirti duomenys, o pasižiūrėti išsamesnės informacijos interneto naudotojai yra nukreipiami į LIMIS portalą www.limis.lt.

Nuo 2016 m. į „Europeaną“ duomenis, gautus iš valstybinių informacinių  sistemų,  pateikia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , nacionalinis duomenų teikėjas „Europeanai“.

2010–2015 m. į „Europeaną“ muziejai pateikė duomenis apie 45.892 kultūros paveldo objektus.

2016 m. duomenis į „ePaveldas“ ir „Europeaną“ teikė 32 muziejai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Akmenės krašto muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Kauno miesto muziejus, Kauno rajono muziejus, Kauno IX forto muziejus, Kelmės krašto muziejus, Kretingos muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Marijampolės kraštotyros muziejus, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Molėtų krašto muziejus,  Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Pinigų muziejus, Raseinių krašto istorijos muziejus, Rokiškio krašto muziejus, Skuodo muziejus, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Tauragės krašto muziejus, Trakų istorijos muziejus, Ukmergės kraštotyros muziejus, Utenos kraštotyros muziejus, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija / Archeologijos ir istorijos muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Žemaičių muziejaus „Alka“.

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2020-06-12