Kovo mėnesį Kražiuose sudalyvaukite pabėgimo kambario žaidime

Papildytąja realybe grįstą žaidimą „SkaitMENINIS muziejus“ sukūrę VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro darbuotojai ragina nedelsti ir jau dabar į išmanųjį įrenginį atsisiųsti nemokamą programėlę iš Google Play platformos.

Skaitmeninį turinį Kultūros tarybos remiamame projekte įdarbinę organizatoriai sako, kad „suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o suskaitmenintų muziejų lankytojams – priežasties domėtis eksponatais“. Spręsdami šią situaciją, jie sukūrė žaidimą, kuriame sudalyvauti norės kiekvienas, atvykęs į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą.

Šiame žaidime lankytojai kviečiami „patirti eksponatus“: eksponatai pateikiami naudojant papildytos realybės techniką, kurią pasaulyje išgarsino žaidimas „Pokemon Go“. Tik vietoje to, kad pasipuoštų žaismingomis gyvūno ausytėmis, Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgis ir ims sąveikauti su žiūrovais. „Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, Jums į telefoną reikės parsisiųsti nemokamą mobilią programėlę. Tada nukreipti telefono kamerą į norimą objektą ir pamatyti, kaip pavyzdžiui, iš plakato išskris Dariaus ir Girėno lėktuvas „Lituanica“, ar kaip į tuščią plakatą įžengs velnias ir ten padės Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu ir Jums, naudojantis telefonu, bus leista pažaisti su tikrove“, – rašoma organizatorių informaciniame pranešime.

Tam, kad „SkaitMENINIS muziejus“ būtų dar efektingesnis, jo dalyviai bus užrakinami patalpoje. Norėdami išsilaisvinti iš spąstais virtusio kambario, žaidimo dalyviai turės surasti Raktą. Jį ras tik tuomet, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išspręs pabėgimo iš muziejaus mįslę. Taip skaitmeninis papildytos realybės muziejus bus paverstas į pabėgimo kambario žaidimą.

Daugiau apie projektą – http://www.kraziai.lt/kvieciame-i-papildytos-realybes-pabegimo-kambari-skaitmeninis-muziejus/.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-03-05