LDM filiale LM ISC LIMIS – edukacinis užsiėmimas Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro moksleiviams

2017 m. kovo 16 d. Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centre (LM ISC LIMIS) vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame dalyvavo Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai, studijuojantys teksto rinkimą ir maketavimą bei internetinių puslapių projektavimą.

Užsiėmimo dalyviai buvo supažindinti su muziejų nacionalinio skaitmeninimo kompetencijos centro (LDM filialo LM ISC LIMIS), koordinuojančiu skaitmeninimo veiklas Lietuvos muziejuose ir teikiančiu skaitmeninimo paslaugas atminties institucijoms, veikla. Moksleiviai buvo supažindinti ir su Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešąja prieiga www.limis.lt, joje teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, LM ISC LIMIS sukurta ir administruojama elektronine mokymų sistema www.limismokymai.lt , Europos skaitmeninto kultūros paveldo platforma „Europeana“ www.europeana.eu. Klausytojams buvo parodyta „Europeanos“ ekosistemos produktų, įrankių ir paslaugų, orientuotų į skirtingas naudotojų grupes, įvairovė. Susitikime taip pat pasidalinta Lietuvos dailės muziejaus patirtimi bendradarbiaujant su „Europeana“, buvo pristatyti visuomenei skirti pakartotinio skaitmeninto kultūros paveldo panaudojimo pavyzdžiai. Edukacinio užsiėmimo dalyviai turėjo galimybę praktiškai pamatyti, kaip Lietuvos dailės muziejuje skaitmeninami eksponatai, rengiami saugojimui ir viešinimui nufotografuotų eksponatų skaitmeniniai vaizdai.

LDM filiale LM ISC LIMIS edukaciniai užsiėmimai Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro moksleiviams vyksta nuo 2016 metų.

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-07-04