MO muziejaus parodoje vaikams – interaktyvūs objektai ir specialus audiogidas

Š. m. birželio 6 d. MO muziejus atidarė pirmąją vaikams skirtą parodą „Ežeras pilnas žvaigždžių“, kuri kviečia suprasti meną per žaidimą. Parodoje vaikai galės visais pojūčiais pažinti ir patirti kūrinius, o MoMA muziejuje išvystyta Vizualiojo mąstymo strategija paremtuose edukaciniuose užsiėmimuose – lavinti kritinį mąstymą ir individualų meno suvokimą.

Parodoje pristatomiems kūriniams iš MO kolekcijos buvo specialiai sukurti interaktyvūs objektai, skatinantys vaikus aktyviai įsitraukti į meno pažinimą. Parodai taip pat sukurtas ir specialus audio pasakojimas vaikams. Šiame audiogide veikiantys personažai savo istorijomis ir nutikimais kviečia vaikus giliau pažinti parodoje eksponuojamus kūrinius. Parodos audiogidą galite išklausyti čia.

Vaikams skirtus modernius audiogidus siūlo ir 10 kitų Lietuvos muziejų, turinčių vaikams pritaikytas ekspozicijas: Biržų krašto muziejaus „Sėla“ etnografinė ekspozicija, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Trakų istorijos muziejus, Medininkų pilies ekspozicija, Kelmės krašto, Rokiškio krašto, Šilutės Hugo Šojaus muziejai, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Velnių ekspozicija, Šiaulių „Aušros“ muziejaus ekspozicinis padalinys Fotografijos muziejus bei LNDM ekspoziciniai padaliniai Laikrodžių muziejus ir Palangos gintaro muziejus.

Šie daugiafunkciniai audiogidai vaikams buvo sukurti 2020 m. Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui įgyvendinant iš ES Struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamą Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“. Daugiau informacijos apie sukurtus audiogidus galite rasti čia.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą MO muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2021-06-11