NEMO vebinaras „Ateities muziejus: skaitmeninė transformacija ir įtraukiančios technologijos”

Š. m. spalio 14 d. vyko Europos muziejinių organizacijų tinklo NEMO organizuotas vebinaras „Ateities muziejus: skaitmeninė transformacija ir įtraukiančios technologijos” (angl. Museum of the future: Digital transformation & immersive technologies), skirtas muziejininkams, norintiems pradėti dirbti su naujomis technologijomis. Vebinaro įrašą galite peržiūrėti čia.

Vebinarą vedė įtraukiančių technologijų, tokių kaip virtuali ir papildyta realybė, paslaugas teikiančios įmonės “VRmed Lt.d” atstovas Olafas Sperweris.

Kilusios pandemijos akivaizdoje muziejai atrado skaitmeninių ir įtraukiančių technologijų teikiamus privalumus. Taip pat kilo poreikis muziejininkų mokymams naudotis naujomis technologijomis. NEMO vebinare pateikiama post-pandeminės transformacijos koncepcijų apžvalga, kur skaitmeninės ir įtraukiančios technologijos pristatomos kaip naujos paslaugos, galinčios kurti naujas patirtis, leisti jomis dalintis su muziejų lankytojais bei kurti alternatyvius finansavimo šaltinius. Taip pat pateikiama atvejų analizė, kuri padės suprasti skaitmeninių ir įtraukiančių technologijų galimybes ir ribas. Vebinare aptariamos ir šių technologijų kainos bei monetizavimo modeliai.

Vebinaro įrašas: https://bit.ly/31Izd1L

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Europos muziejinių organizacijų tinklo NEMO informaciją

Atnaujinta: 2020-10-26