Palangos gintaro muziejuje – audiogidai  septyniomis kalbomis

2016 m. Lietuvos dailės muziejaus (LDM) filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS), bendradarbiaudamas su LDM Palangos gintaro muziejumi ir su UAB „Elektroninės leidybos namai“, sukūrė audiogidą dviem LDM Palangos gintaro muziejaus ekspozicijoms – Gintaro ir Rūmų atkurtų istorinių interjerų.

Dabar lankytojai, naudodamiesi šia paslauga, muziejuje turi galimybę išsamiai susipažinti su vertingiausiais eksponatais, Tiškevičių rūmų, kuriuose muziejus veikia, istorija, jo buvusiais šeimininkais. Tekstus galima išklausyti ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų kalbomis bei peržiūrėti lietuvių gestų kalba. Tai lankytojai gali padaryti kasoje nemokamai gavę planšetinį kompiuterį ir ausines. Su šios įrangos naudojimosi tvarka supažindina muziejaus darbuotojai. Planšetiniame kompiuteryje įdiegta patogi komunikavimo sistema, pristatomi visų eksponatų, kurie įtraukti į audiogidą, skaitmeniniai vaizdai, o klausos negalią turinčių lankytojų patogumai visi tekstai pateikiami lietuvių gestų kalba.

Dabar vienu metu audiogido paslauga muziejuje gali naudotis 32 lankytojai.

Tekstus audiogidams parengė Palangos gintaro muziejaus vyr. muziejininkė, tarptautinių ir nacionalinių projektų koordinatorė Regina Makauskienė ir LM ISC LIMIS vedėja Danutė Mukienė.

Projektui vadovavo Danutė Mukienė.

Projektą iš savo vidinių resursų finansavo Lietuvos dailės muziejus.

LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-04-04