Pasinaudokite virtualia ekskursija po Biržų pilį

Legendinę Biržų tvirtovę šiandien gali aplankyti kiekvienas ir tam nebūtina leistis į ilgą kelionę. Internete sukurtas virtualus jos pristatymas „Biržų pilis prieš šimtmečius ir šiandien“ atveria vartus ne tik į šios vietovės kūrimosi ištakas, bet ir supažindina su jos pritaikymu visuomenės reikmėms XXI amžiuje.

 

Virtuali ekskursija po Biržų tvirtovės teritoriją ir atstatytus rūmus leidžia keliauti žvalgantis 360 laipsnių spinduliu. Skaitmeniniai vaizdai veda ir į buvusios pilies menes, kuriose dabar veikia krašto muziejus bei biblioteka. Interaktyvi technologija nemokamai leidžia apžiūrėti patalpose įrengtas ekspozicijas, supažindina su saugomais eksponatais, XVII – XVIII a. karybos ypatumais, Biržų krašto istorija ir Šiaurės Rytų Lietuvos regiono etnokultūra.

Biržų pilies ištakos siekia XVI a., jos statybomis rūpinosi bajorų Radvilų giminė. Pilis buvo svarbi Lietuvos tvirtovė per karus su Švedija XVII a. Ne kartą sugriauta ir atstatyta, XIX a. pradžioje atiteko grafams Tiškevičiams. Pilies liekanos išsaugotos iki XX a., tuomet pradėtas pilies atkūrimas.  Nuo 1989 m. rūmuose įsikūrė Biržų krašto muziejus „Sėla“.

Virtuali ekskursija po Biržų pilį >

 

Lietuvos kultūros tarybos remiamą virtualų turą po Biržų tvirtovę sukūrė Biržų krašto muziejus „Sėla“ ir Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ „3D Vilnius“.

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

 

 

 

Atnaujinta: 2018-01-11