Planuokite kultūrinį maršrutą Lietuvoje

Jeigu ruošiatės į pažintinę kelionę po Lietuvą, jums pravers žemėlapis, kuriame įdiegtas kultūrinio maršruto planavimo įrankis. Jį rasite portale „Lietuvos muziejai“ (www.muziejai.lt).   

Integruoto žemėlapio kūrimą koordinavusi Lietuvos dailės muziejaus filialo LM ISC LIMIS centro Informacijos, leidybos ir ryšių su visuomene skyriaus vyr. metodininkė Rasa Strolytė sako, kad naujasis įrankis leidžia išsifiltruoti ir žemėlapyje pamatyti, kur Lietuvoje yra žmogų dominančios tematikos muziejų arba kokius muziejus jis gali aplankyti keliaudamas po šalies regionus. Jos nuomone, tai yra ypač praktiška, nes sutaupoma laiko ieškant informacijos ir praplečiamos laisvalaikio planavimo galimybės.

Naujasis įrankis sudaro sąlygas vienoje vietoje sužinoti ne tik galimų aplankyti muziejų pavadinimus, jų darbo laiką, bilietų kainas ir tikslią muziejų vietą žemėlapyje, bet ir susipažinti su muziejuose veikiančių parodų ir ekspozicijų aprašymais, jų vaizdais, siūlomomis edukacinėmis programomis.

Kultūrinio maršruto programai sukurti naudota „Google“ žemėlapio platforma, kuri sudaro sąlygas ne tik susiplanuoti norimą maršrutą Lietuvos teritorijoje, bet dėl savo detalumo leidžia lengvai orientuotis bet kurioje šalies vietoje.

Informacija apie muziejus ir jų veiklą 2017 m. sukurtame įrankyje naujinama nuolat, kviečiame ja naudotis https://www.muziejai.lt/Zemelapyje.lt.asp?tema=0&nMst=2&mst_1=16×111&mst_2=9×106.

 

Kultūrinio maršrutas sukurtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos remiamą  projektą „Lietuvos muziejų portalo (www.muziejai.lt) modernizavimas ir plėtra: interaktyvaus kultūrinio maršruto planavimo įrankio sukūrimas ir administravimas 2017 m.”

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-02-27