Public domain suteiktas airių dizainerės Sybilės Connolly skaitmeninei kolekcijai

Muziejus „The Hunt Museum“ praneša, kad pirmą kartą Airijoje XX a. skaitmeninei kolekcijai suteiktas viešasis domenas (public domain). Tai įvyko muziejui skaitmeninant 1999–2000 metais įsigytą žymiosios airių aukštosios mados (haute couture) dizainerės Sybilės Connolly kūrinius. Tuo metu buvo gautas menininkės sūnėno John Connolly, kuris rūpinosi jos kūrybiniu palikimu, sutikimas juos viešai skelbti. Šį svarbų žingsnį lėmė noras paskatinti kolekcijos naudojimą edukacijoje ir kūrybinėse industrijose.

Dubline gyvenusi ir kūrusi S. Connolly savo kolekcijose naudojo airiškus audinius, dirbo su tokiais prekės ženklais, kaip „Tiffany&Co“, o viena žinomiausių jos meno gerbėjų buvo Jacqueline Kennedy.

Nuo šiol visais Hunto muziejuje saugomais vaizdais su įamžintu menininkės palikimu galima naudotis be apribojimų – asmeniniais, švietimo, perkūrimo, komerciniais tikslais, yra privaloma nurodyti tik kūrinio autorių. Šiuo metu Airijos „nacionaliniu turtu“ vadinamos dizainerės kūrinių vaizdai yra skelbiami virtualioje parodoje „Sybil: A career in design“, dalis kolekcijos pasiekiama „Pinterest“ ir „Instagram“ tinkluose. Kitas Hunto muziejaus planuojamas žingsnis ˜– paviešinti skaitmeninę kolekciją „Wikimedia Commons“ kartu parengiant straipsnius apie S. Connolly ir jos įtaką Airijos dizainui, airiškų audinių, Limericko nėrinių naudojimą kūryboje ir t. t. Tai numatoma įgyvendinti gegužės 17–19 d. organizuojant Wiki editathoną, kurio metu šiai platformai bus kuriamas turinys S.Connolly palikimo tema. Prie šios Hunto muziejaus iniciatyvos planuoja jungtis Limericko miesto muziejus, Limericko miesto biblioteka ir šio miesto gyventojai.

Skaitmeninės kolekcijos su viešuoju domenu paskelbimas Wiki platformoje sudarys sąlygas plačiai informacijos apie airių dizainerę sklaidai.

Daugiau apie kūriniams priskirto viešojo domeno teikiamas galimybes skelbiama skaitmeninio turinio ženklinimo svetainėje http://cc.lnb.lt/pd-2/.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-05-15